Bilgin Group | Biz Kimiz
524
page-template-default,page,page-id-524,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

Biz Kimiz

Bilgin Group, temelleri ilk olarak dedemiz Ahmet Rüştü Bilgin tarafından 1943 Yılında İstanbul Pazarı adıyla Ankara Çıkrıkçılar Yokuşu’nda manifaturacılıkla atılmıştır. Takipeden süreçte manifaturacılık işi, babamız Vedat Bilgin ve amcamız Osman Nuri Bilgin’in çalışmaları ile 1970’li yıllarda ilerleyerek mefruşat işine dönüşmüştür. Sonrasında Vedat Bilgin’in tek başına Bilgin Tekstil adıyla Sultanhamam Fincancılar Çıkmazı’nda devam ettiği mefruşat toptancılığı işine oğulları Birkan Bilgin ve Bilgehan Bilgin’in de dahil olması ile 2001 yılında resmi ünvanı “Bilgin Tekstil Elektrik Elektronik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.” olan yani günümüzde “Bilgin Group” olarak bilinen tam entegre perde üretim tesislerinin tohumlarını filizlenmiştir.
İlk 10 yıllık süreçte; perdelerini alıp satarak müşterisi olduğumuz brode fabrikaları, müşterimiz haline gelmiş ve önce güpür yapmak için gerekli olan hammadde tedariği ve ardından brodelik tül olarak kullanılmak üzere ilk 300 cm eninde örgülü tül-grek kumaşlarını üretimi ile şirketimiz gün geçtikçe büyümüştür. Şirketimiz ayrıca çalışma alanını genişletmek ve hizmet çeşitliliğini arttırmak üzere 2006 yılında yurtdışından makine temsilcilikleri almıştır. Bu temsilcilikler bugün kendi üretimimize özel teksil makineleri geliştirebilmemize önayak olmuştur.
2011 yılının Mart ayından bu yana, İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 8500 m2 kapalı alana sahip, yeni fabrikamızda üretime devam etmekteyiz. Perde Fabrikamızda entegrasyonu tamamlayan 4 Entegre bölüm bulunmaktadır. Her bir bölüm tek başına bir üretim kolu ve fabrika konusudur.

Entegrasyon 1:

Örgü kumaşlar bölümü; 15 adet çözgülü örgü makinesi parkuru ile 2.800.000 m2 örgü kumaş üretmektedir. Bu makinelere hammadde hazırlayan biri standart diğer 3 kendi üretimimiz olan ayrıştırmalı çözgü makinesi ile 90 ton çözgülü iplik çekebilmektedir.
orgu

Entegrasyon 2:

Boyahane bölümünde ise; Brückner firmasına 345 cm çalışma eninde 8 kamaralı Ram makinesi bulunmaktadır. Ayrıca yine tasarımı Bilgin Tekstil’e ait gipür ve aplik eritme makinesi ile toplam 450 ton kumaşa boyahane ve eritme hizmetleri verilmektedir.

boyahane

Entegrasyon 3:

İplik büküm bölümü; 800 adetlik iğ kapasitesi ile simli brode iplikleri ve kord iplikleri üretmekte olup bu makinelerin hammadde ihtiyacını karşılamak üzere alınmış iki adet yumoş iplik ve bir adet sim kesme makinesi ile de kendi hammadde ihtiyacını karşılamaktadır.

iplik

Entegrasyon 4:

Brode bölümünde; ikisi renkli, ikisi kord aparatlı olmak üzere toplam 8 adet Saurer Epoca 6 Brode makineleri ile konfeksiyon ve perde sektöründeki müşterilerimize hizmet etmektedir.
 Müşterilerimize hem yeni geliştirilecek makineler hem de yeni kumaşlar ve teknikler ile en iyi hizmeti en uygun fiyata vermeye devam ederken bu yolda bize ışık olup inançla destekleyen tüm büyüklerimize ve müşterilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunarız
brode