Slide background

B-KORD BRODE KORD MAKİNELERİ

Brode makinelerinde, iğne ucundan geçemeyecek kalınlıktaki iplikleri kumaşa işlenebilmesine olanak sağlayan makinelerdir. Kord makineleri, brode makinesini platform olarak kullanan; fakat kendi servo sürücü ve motor grupları ile, yazılımı doğrultusunda, operatör arayüzü kontrolünde çalıştırılabilen ve modifiye edilebilen esnek sistem ve makinelerdir.

Brode makinesi ile elektriksel olarak haberleşerek eş zamanlı olarak çalıştırılırlar. B-Kord standart olarak 4/4 rapor olarak yapılandırılmıştır ve mümkün olan tüm kord işleme raporlarında çalıştırılabilirler. Esnek altyapılı olmaları, gelecekte popüler olabilecek ürün gruplarının çalıştırılabilmesine olanak sağlayan ve altyapısı hazır makinelerdir.

Uyulanabileceği Brode Makineleri

Tek kasnak ve çift kasnak dahil olmak üzere, eski ve yeni nesil tüm Saurer ve Laesser Brode makinelerine uygulanabilmektedir.

Üretim Hızı

Kord işleme optimum hızı 400 devir/dk’dır. Fakat platform olarak kullanılan brode makinesi maksimum hızı 400 devirden düşük ise kordun işlenebileceği maksimum hız ana makinenin deviri ile sınırlıdır (örnek: Saurer 4040HP üzerinde 210 devir/dk., Saurer Unica üzerinde 300 devir/dk, Laesser MDT Tandem üzerinde 400 devir/dk gibi).

Kullanılabilecek Kord İplik Çeşitleri

İplikler denyelerine göre sınıflandırılar fakat, denye ipliğin yapıldığı materyale göre değişiklik gösterir ve kord ipliği işleme sınırı için açıklayıcı bir ifade olmayabilir. Bu nedenle daha geniş bir anlatım olması için; (4-5) mm çapa kadar olan her ip standart makinelerimizde kumaşa işlenebilir.

Ayrıca isteğe bağlı olarak, sipariş edilen makine daha büyük ve geniş iplikler çalıştırılabilmesine olanak sağlayacak şekilde tasarlanıp müşterilerimize teslim edilebilirler.

Kolay Kullanım

Tüm kord kumanda menüleri açık gösterim ve operatörlerin kolaylıkla kumanda edebileceği şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca sisteme artı bir bilgisayar eklenmemektedir, bu sayede genel olarak yaşanan bilgisayar kilitlenmesi sorunundan kaynaklanan ve operatörlere zorluk çıkaran problemlerden arındırılmıştır. Kolay, sorunsuz ve açık kullanım operatörlere sağlanmıştır.

Değişken Rapor

B-Kord 4/4 rapor ile yapılandırılmış bir makinedir. İsteğe bağlı olarak raporlar bir sonraki iğneye kaydırılabilir veya 8/4, 12/4, 16/4 veya 24/4 olarak 2 saat içerisinde rapor değişikliğine olanak sağlayabilir. Bazı durumlarda brode makinesinin mekik kasalarında olan sorunlardan dolayı iğne kaydırmak zorunlu olabilir. Bu durumda da basit bir şekilde tüm kord aparatları bir önceki veya bir sonraki iğneye kaydırılır ve üretime eskisi gibi devam edilir.

Problemsizlik

B-KORD 21 metre uzunluğunda özel ve yekpare tahrik sistemi iki baştan çift servo ile hareketlendirilir. Yekpare güçlü tahrik mekanizması, kord şeridindeki kırılma ve aşınma problemlerini ortadan kaldırır. Ayrıca, kord şeridinin ve rulmanlarının iğne tarafında olması, kumaş tarafının açık kalmasını sağlar. Bu özellik kord şeridine ve rulmanlara iplik takılmasını yani kumaşlarda patlak ve işleme hatasını önler. Ayrıca şeridin özel ve güçlü tasarımı ile şerit üzerinde ip artığı ve elyaf tozu birikmesi engellenmiştir. Bu özellikleriyle şerit ve kord tahrik sistemi;  uzun ömürlü çalışmaya olanak sağlayan üretimi %100 destekler.

İş Güvenliği

B-Kord iş güvenliği standartlarınca, işçiyi olası iş kazalardan korumak üzere özel olarak tasarlanmıştır.

Bilgin Tekstil Elektrik Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. © 2013 Her Hakkı Saklıdır. - MDTmedya